Chcesz zdobyć nowy zawód? Zostań respeakerem!

Respeaking to technika opracowywania napisów do programów audiowizualnych nadawanych na żywo lub spotkań i konferencji, polegająca na wykorzystaniu oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Weź udział w szkoleniu respeakingowym!

W programie szkolenia m.in.

• Wprowadzenie do respeakingu
  • Respeaking na świecie i w Polsce
  • Oprogramowanie do rozpoznawania mowy dla języka polskiego (Newton Dictate oraz Dragon Naturally Speaking)
  • Program do opracowywania napisów na żywo FAB Subtitler Live
  • Praktyczne warsztaty respeakingowe na materiałach polsko- i anglojęzycznych
  • Ocena jakości napisów na żywo tworzonych metodą respeakingu – model NER

Osoby, które ukończą kurs i wezmą udział w badaniu, otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu wydane przez Instytut Lingwistyki Stosowanej UW.

Szkolenia prowadzą pionierzy respeakingu w Polsce oraz eksperci z zagranicy:

Terminy szkoleń:

5–6 lutego 2015 r. – prowadzący: Juan Martínez Perez (Swiss TXT)

7–8 lutego 2015 r. – dr Carlo Eugeni (University of Parma/Respeaking on Air)

16–17 lutego 2015 r. – dr Pablo Romero-Fresco (University of Roehampton)

Szkolenia odbywają się w godz. 9.30–18.00 (z przerwą na lunch) w siedzibie Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW przy ul. Dobrej 55 w sali 01.063 na poziomie -1.

Biorąc udział w kursie, uczestnicy szkolenia jednocześnie zobowiązują się do wzięcia udziału w badaniach respeakingowych, składających się z testów pamięci roboczej, testów parafrazowania oraz testów respeakingowych.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek
9 grudnia 2014 r. o godz. 13.15 w sali 01.076 w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW przy ul. Dobrej 55.

Zapisy na szkolenia prowadzi i szczegółowych informacji udziela Agnieszka Szarkowska: a.szarkowska@uw.edu.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.