Pokaz audiodeskrypcji z syntezą mowy w szkole dla niewidomych dzieci w Krakowie

Nasza wizyta w krakowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących miała na celu zbadanie reakcji dzieci i młodzieży na audiodeskrypcję (AD) z wykorzystaniem syntezy mowy (badanie to stanowi część projektu Audiodeskrypcja z syntezą mowy do materiałów edukacyjnych dla dzieci). W prezentacji wykorzystany został jeden z odcinków francuskiego serialu animowanego Było sobie życie. Audiodeskrypcja została bardzo ciepło przyjęta, młodzież chętnie wypełniła też przygotowane przez nas ankiety dotyczące formy i treści pokazu. W nagrodę po ciężkiej pracy wybrałyśmy się na spacer po pięknym Krakowie.
>>> zobacz wyniki badań z tej wizyty
Agnieszka Walczak
[nggallery id=2]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, O nas i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.